Yüksek teknoloji odaklı dinamik yapı, yüksek teknolojiye sahip yatırım

Yeni bir şirket olarak üretim hayatına letterpress makinelerle başlayan ve her yıl daha fazla müşteriye hizmet vererek büyüyen RENKSAN Etiket ve Baskı Çözümleri,  Organize Sanayi Bölgelerinin bulunduğu Gebze/Kocaeli’nde 2008 yılında Orhan ve Mehmet Tüyyüz kardeşler tarafından kurulmuştur.

Başlangıçtan itibaren hedefi maksimum müşteri memnuniyeti ve kalite olan RENKSAN, gelen talepler doğrultusunda hizmetlerini ve baskı kalitesini artırmak için yıllar boyunca yeni makine ve teknoloji yatırımlarını sürdürmüş, ekip çalışması ruhuna sahip, deneyimli ve kalifiye kadrosunu genişletmeye de  büyük önem göstermiştir.

Letterpress, flekso, ofset, serigrafi teknolojilerinin üretim esnekliğine sahip RENKSAN Etiket müşterilerine yüksek kalitede etiketleri hızlı ve rekabetçi maliyetlerle sunabilmektedir. Günümüzde RENKSAN Etiket ve Baskı Çözümleri; kozmetik, zirai ilaç, kimya ve gıda gibi birçok sektöre hizmet veren Türkiye’nin önde gelen etiket üreticileri arasındadır.

RENKSAN Etiket, büyümeye devam ediyor ve bugünlerde yine Gebze/Kocaeli’nde modern yeni ofislere, daha geniş üretim ve depolama alanına sahip 4000m2’lik yeni fabrika binasına geçmeye hazırlanıyor.  Bu büyüme, müşterilerine daha yüksek kapasitede ve daha yüksek teknolojiye sahip çözümlerle hizmet verme olanağı sağlayacaktır. Faaliyetlerin genişletilmesi, gelişmiş dijital UV inkjet baskı makinesi “DURST Tau RSC-E” gibi yeni üretim ekipmanlarına ve teknolojilerine yatırımları da içeriyor.

RENKSAN Etiket Yönetim Kurulu Bşk. Sayın Orhan Tüyyüz “DURST Tau RSC-E” yatırımı ile ilgili olarak;

“Dijital, flekso ve ofset teknolojileri arasında yaptığımız kapsamlı pazar araştırmalarından sonra, Türkiye’de “Lino SİSTEM” tarafından temsil edilmekte olan DURST’un en gelişmiş dijital etiket baskı teknolojisini sunan Tau 330 RSC-E inkjet baskı makinesinin ilk kullanıcısı olmaya karar verdik. Bu çalışmalarımız sırasında Lino SİSTEM ekibinin özverili yaklaşımı ve önerileri de kararımızda etkili oldu. Karşılaştırma yaptığımız yüksek baskı kalitesi, baskı hızı, baskı maliyetleri, kullanım kolaylığı, baskı malzemesi çeşitliliği ve baskı altı lak gerektirmemesi parametreleri karar verme aşamasındaki ana nedenlerimiz oldu. Akabinde İtalya’daki yeni etkileyici ve yüksek teknolojiye sahip DURST fabrikasını ziyaretimiz işimizi oldukça kolaylaştırdı ve yeni tesisimiz için en iyi seçimin DURST Tau RSC-E olduğuna karar verdik. Yeni makinenin, özellikle kısa tirajlarda hızlı üretim süreleri, dikkat çekici yüksek baskı kalitesi, maliyet tasarrufu ve tasarım esnekliği bizlere, müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilme olanağı sağlayacaktır. Yeni sistemin var olan ekipmanlarımızla birlikte daha fazla üretim olanağı sağlayacağına ve yeni ürünlerle, yeni pazarlara girmemize yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

DURST Tau 330 RSC-E UV inkjet etiket baskı sistemi DURST’un en gelişmiş teknolojisine sahiptir ve endüstriyel üretkenliği etkileyici baskı kalitesi ve verimlilik ile birleştirmektedir. DURST’un gelişmiş RSC teknolojisini ile donatılmış olan sistem 1.200×1.200 dpi gerçek çözünürlükte, 2pl minimum damla boyutu ile birlikte fotoğraf kalitesinde baskı yapmaktadır. 52 mt/dk’lık yüksek baskı hızı ile birlikte, 1.020 m2/saat’lik bir üretim kapasitesi elde edilen sistemde rakiplerin aksine beyaz olan işlerde sistem yine 52 mt/dk. tam hızda kullanılabilmektedir.

Tau 330 RSC-E, 8 renge (CMYK+W+OVG) kadar yükseltilebilmekte ve yüksek pigmentli DURTS Tau RSC mürekkeplerini kullanmaktadır. Pantone kataloğunun %95’ine kadar ekstra renk gerekmeden üretilebiliyor olması markalara özel renklerin kolaylıkla üretilmesine olanak sağlamaktadır.  Sistemin tasarlanması ve geliştirilmesi aşamalarında yükseltilebilir olmasına ve esnekliğine özel olarak önem gösterilmiştir.

İlaveten Tau 330 RSC’deki örneğin soğuk merdane,  değişken veri baskısı veya harici büyük bobin çözme/sarım üniteleri gibi tüm seçenekler Tau RSC-E konfigürasyonuna  ilave edilebilmektedir. Zaman içerisinde ilave üretim kapasitesi gereksinimi olması durumunda, Tau 330 RSC E 80 mt/dk baskı hızına da yükseltilebilmektedir.

RSC teknolojisinde taşıyıcılı veya taşıyıcısız kuşe, beyaz veya şeffaf film, PP, PE, PVC, PET, BOPP, alüminyum folyo vb malzemeler baskı altı lakı uygulaması olmaksızın kullanılabilmektedir.

Tau 330 serisi için DURST ayrı bir etiket iş akışı sistemi tasarlamıştır. Bu kapsamlı çözüm, veri yönetiminden görsellerin baskıya hazırlanmasına, baskıya gönderilmesinden raporlamaya kadar tüm süreçleri kontrol edebilme olanağı sunmaktadır. Yazılıma erişim ise web tarayıcı tabanlıdır ve mobil cihazlardan herhangi bir ek kurulum olmadan da yönetilebilir.

DURST “Etiket İş akış Çözümü”, istenildiğinde genişletilebilen ve eldeki gereksinimlere uyarlanabilen bir dizi modül sunar. Bu modüller değişken veri baskısı, mürekkep maliyeti hesaplamaları, dijital renk yönetim sistemi, iş yönetimi ve çok daha fazlası için çözümler içermektedir.