Afrika’da bir ilk…

 Pyrotec PackMedia” Durst Tau 330 RSC yatırımı yaptı

Pyrotec, ülke genelindeki büyük iş merkezlerinde şubeleri olan ulusal bir satış ağına sahiptir ve paket üstü bilgilendirme ve tanıtım cihazları, kodlama ve etiketleme ekipmanları ve ofisler ile evler için kendinden yapışkanlı ürünler de dâhil olmak üzere geniş bir ürün/hizmet yelpazesi sunmaktadır. Cape Town’daki Pyrotec Grubu’nun bir parçasıdır.

Üç yıl süren çok detaylı inceleme neticesinde; 8 renkli dijital etiket baskı makinesi, firmanın geri dönüş zamanlarını en aza indirgeme ve daha kısa çalışma iş trajları sunmanın yanı sıra dijital olarak basılmış kendinden yapışkanlı etiketler dünyasına girişindeki üretim hedeflerini desteklemek için seçildi.

Pyrotec PackMedia’nın genel müdürü Timothy Beattie değerlendirmesini: ‘Bir dizi seçeneği araştırdık ve sonunda gereksinimlerimizi karşılayacak en iyi çözümü belirledik. Durst’un en ileri teknolojiyi sunan üretici olduğunu belirledik. Durst ve rakibi diğer dijital etiket baskı makineleri arasında baskı çözünürlüğü (1200 x 1200dpi), baskı hızı (78 m/dak) ve baskı kafası tasarımını (sürekli mürekkep dolaşımı) gibi özellikler bizin karşılaştırmalı karar verme sürecimizde çok etkili oldu” şeklinde ifade etti.

Mr. Beattie devamla; “Ayrıca, Durst, UV InkJet baskı makinesinde Pantone renk gamının yüzde 95 ila 98’ini elde edilmesine olanak sağlayan 8 renk bulunmakta ve aynı baskı altı malzeme takip eden işler için kullanıldığında, ayar süresi ve malzeme firesi sıfıra yakındır”.

“Kendinden yapışkanlı dijital etiket pazarına, paranın satın alabileceği en iyi teknolojiye giriyoruz. Bu girişim için, en son teknolojiye sahip ekipmanlara yatırım yapıyor olmak yanında, sağlam müşteri hizmetleri konusundaki itibarımızı arttırmayı ve bu itibarı korumak için çok çalışmaya devam etmeyi hedefliyoruz. ”

Mr. Beattie, “UV inkjet’in dijital etiket baskısı konusunda en hızlı büyüyen teknoloji olduğunu belirtti. Ayrıca klik ücreti olmaması ve iş tekrarlarında tiraj limiti olmaması gerçeğini çok beğendik” dedi.

Pyrotec, Durst Tau 330 RSC yüksek hızlı etiket baskı makinesinin;  verimliliklerini artıracağına, yeni iş fırsatları açacağına ve ürünlerini ve vermekte oldukları hizmetleri daha da geliştireceğine inanıyor. “En son dijital teknolojiyi kullanmak, desteklenmeyen filmler de dâhil olmak üzere çeşitli malzemelere baskı alabildiğimiz için tamamen yeni pazarlara girmemizi sağlayacak” dedi.

“Bu satın alma aynı zamanda Pyrotec’in müşteri odaklılık vizyonuyla da iyi bir ilişki kuruyor. Müşterilerimize yakın durmamıza yardımcı olacak, güzel, tutarlı baskı kalitesi ile mümkün olan en iyi hizmeti ve geri dönüş zamanlarını sunacağız”.

Durst’ta etiket ve ambalaj sistemleri bölüm müdürü olan Helmuth Munter şunları söyledi: “Bugünün pazarını bu kadar ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra ve geleceğe odaklanarak Pyrotec, büyümesini sürdürmek için Durst teknolojisini seçtiğinden memnunuz. Durst Tau RSC’nin pazar lideri yetenekleri, esnekliği ve üretkenliğinin tüm Pyrotec taleplerini karşıladığı açıktır”.