“Durst Tau RSC Platformu, Kaliteden ve verimden taviz vermeden 7/24 çalışıp üretim yapabilecek kapasitede bir çözüm!”

Son birkaç yıla kadar Inkjet Türkiye’de oldukça tereddüt edilen bir teknolojiydi. Gerek bizim gerek rakiplerimizin yaptığı kurulumlarla bu algı artık yavaş yavaş kırılıyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’de herkesin gerek ekonomik şartlar gerekse teknoloji noktalarında çekinceleri var ancak ama birisi elini taşın altına soktuktan sonra da devamı geliyor. Eğer ekonomi stabil bir şekilde giderse bu sene çok daha fazla kurulum hedefliyoruz. Şu anda yaptığımız görüşmeler de bunu destekliyor.

Dijital baskı algısı genelde kısa tirajlı işleri basabilecek bir boşluğu doldurabilecek yönündeyken Durst Tau, 7/24 çalışıp üretim yapabilecek kapasitede bir makine. Gerek baskı hızı gerek baskı maliyetleri açısından fleksoyla yarışır vaziyette. Dolayısıyla algı da kırıldığı için önümüzdeki senelerde ciddi anlamda satışlar bekliyoruz. Rakiplerimiz de kendi kulvarlarında kurulum ve satışlarını gerçekleştiriyor. 

2017 Labelexpo fuarından  bu yana Durst iki yeni makine duyurusu yaptı. 2017 Labelexpo’da Durst RSC’nin lansmanını yapılmıştı. Tüm dünyada muazzam talep patlaması yaşandı. Vietnam, Cezayir ve Ermenistan gibi ülkelerden dahi siparişler var. Bu sene için siparişlerimiz kapanmış durumda, bugünden sonra alınacak siparişlerin üretim ve teslimleri 2020’ye sarkmış durumda. CMYK turuncu, viyolet ve yeşil renklerinde 78 metre hız ile baskı yapan makinemiz, beyaz baskısında 52 metre hızdaydı. Bu 78 metrelik hız 80 metreye çıktı. İki yeni lansmandan birincisi RSC-E, ekonomi dediğimiz model. Ciddi bir fiyat avantajı var, konfigürasyon, donanım RSC platformu ile birebir aynı, baskı kalitesi, mürekkep maliyetleri gibi detaylar da aynı. Sistemin tek farlı 80 mt/dk yerine 52 mt/dk hızda baskı yapıyor olması. Bu hız bile  (ki beyaz renk dahildir) etiket sektöründe büyük bir taktirle karşılandı ve yeterli bulundu. Çok önemli bir konu da RSC-E’ye karar verenlerin geleceğe yönelik yatırımlarını koruma ve geliştirme olanağı. Yani RSC-E sistemi gerek renk ve özellikle hız olarak yerinde 80 mt/dk hıza yükseltilerek RSC haline dönüşebiliyor. Kullanıcıların gereksinimleri arttıkça kapasite artımı mümkün olduğundan bir tereddüt oluşmuyor.

Türkiye pazarı için muazzam bir makine, ilk kurulumumuzu CMYK + Beyaz donanımlı olarak Gebze’de Renksan Etiket’e yaptık. LabelExpo sırasında RSC platformu üyelerinin hızını, kalitesini ve verimini gören ziyaretçilerimiz yüksek beğenilerini açıkça ifade etmekten çekinmediler doğrusu, bu da bizi çok mutlu etti.  Müşterilerimizin tepkisi de aynı şekilde oluyor. 2019 Labelexpo’dan hemen önce duyurusu yapılan RSC platform ailesinin yeni üyesi RSCi ile “Endüstriyel” model olarak pazardaki yerini alacak ve eminiz ki büyük beğeni alacak. Bu model daha farklı bir şaseye sahip. Yine aynı baskı kafaları, aynı baskı donanımı ve yazılım kullanılıyor. Bununla birlikte soğutma silindiri standart hale getirilmiş. Bu makinenin en önemli özelliği aynı gövdede 33, 42 ve 51 cm.’ye kadar genişletilebilmesi. Jumbo unwinder ve winder’a sahip. Bu makineyle birlikte yüksek hız opsiyonu da geldi. Bu opsiyonda sistem renk sayısından bağımsız dakikada 100 metre baskı yapabiliyor. Çözünürlük ya da opaklık kaybı olmadan beyazda 80 metreye çıkabiliyorsunuz. Ayrıca high opacity özelliği geldi. Bu sayede tek geçişte %80 opaklığa kadar beyaz baskı yapabiliyorsunuz. Bunda da sürat 39 metre. RSCi sistemi üretimlerin sonrası teslimler 2020 Mayıs-Haziran aylarında başlayacak olup, LabelExpo sırasında DURST tarafından bir çok satış daha şimdiden gerçekleşmiş durumda.

RSC platformu sistemlerinin verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artıran en önemli özelliklerin başında sarf malzeme olmayan ve yedek parça olarak değerlendirilmesi gereken SAMBA Dimatrix G3L yazıcı kafalar ve bu kafalardaki herhangi bir nozul tıkanmasına karşı otomatik olarak yan nozullarla yapılan görsel onarım işlemi gelmektedir. Platformda 7 Renk kullanılması halinde CMYK+OVG renk evreni pantone kataloğunun %95’ini karşılayacak kadar genişletilmektedir. Ayrıca platformda kullanılan renklerin tamamı proses renk olarak tramlı grafik çalışmaya dahil edildiğinden renk kalibrasyonunda bir sorun yaşanmamaktadır.  

SEI LASER “Label MASTER” ile Hemen Kesim ürün teslim…

Lino SISTEM tarafından temsil edilen bir diğer ürünümüz ise SEI Lazer Kesim sistemleridir. Hemen her sektörde olduğu gibi etiket ve karton dekorasyon pazarında da çok başarılı ve güvenilir çözümler üreten SEI LASER LabelExpo sırasında pazardaki yeni trend olan ebat genişlemesine paralel 600 mm eninde formda etiket lazer kesim işlemlerini bobinden bobine yapan yeni sistemini tanıttı. Sistemin  her biri 300W’lık 4 adet kafa ile olan verimliliği, geniş en desteğiyle inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. SEI LASER tarafından halen üretilmekte olan 350 mm eninde çok beğenilerek kullanılan ve halen Türkiye’de de tarafımızdan 2 adet kurulumu gerçekleştirilen LABEL MASTER Modeli yine fuarın gözdeleri arasındaydı. 4 Lazer kafası ile dakikada 100 metre hıza ulaşabilen sistem halen SEI LASER’in en çok satan çözümü olarak dikkat çekmektedir.

Siparişten Faturaya BEL “OverPrint MIS” yazılım çözümü…

Basım Endüstrisinde verimliliğin en önemli unsurlarından bir de maliyetlerin, satışların ve üretimin otomatik kontrolü ve hatasız istatistiklerde, raporlamalarla desteklenmesini gerektirmekte. Bu çerçevede Lino SISTEM, BEL ile işbirliği yapmakta ve baştan sona, yani siparişten paketlemeye kadar tüm ön hazırlık ve üretim süreçlerini kontrol eden, yazılım olan OverPrint MIS’i müşterilerine sunmaktadır. Halen Türkiye’de 5-6 firma tarafından büyük bir memnuniyet ile kullanılmakta olan yazılım müşteri ilişkilerinden, maliyet analizine, teklif hazırlamaktan sipariş onayına, üretim planlamasından üretime, stok kontrolden sevkiyata ve sonunda raporlamalardan muhasebe sistemi ile entegrasyona kadar kesintisiz ve hatasız bir yönetim sistemi olarak beğenilmektedir.

Read More

GM VE FLEXOR LABELEXPO 2019’DA YENİ BASKI SONRASI ÇÖZÜMLERİNİ SUNACAKLAR

GM stant – 9A40:


Otomatik etiket baskı sonrası işlemleri ve katma değerli etiket uygulamalarındaki en yeni gelişmeleri göstereceğiz. Tamamen yeni platformlarımız üretim hızını arttırmayı, kaliteyi sağlamayı ve hammadde kullanımını optimize etmeyi amaçlıyor. Sistemler gerçek çözümler sunarken ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedeflemektedir. 2019 modelleri, manyetik bıçak ünitesi için bıçak yükleme, makine kullanımı ve çevrimiçi destek için daha ergonomik tasarım sayesinde çok daha kısa sürede ayar yapılmasını sağlamaktadır.

Sergilenen modeller aşağıdaki özelliklere sahiptir;
YENİ DC350 – Bir dizi yeni ve akıllı modüllerle YENİ “GM Premium” baskı sonrası sistemi
    –  YENİ Akıllı TARET – yeni GM tam servo kontrollü otomatik taret sarıcı. Rulo değiştirirken sistemin durdurulmasına gerek olmadığından verimli üretim      sağlar.   Bu benzersiz çözüm, ıslak merdane izleri olmadan form üzerinde etiketlere düzgün şekilde lak atılmasını sağlar. 

    –  YENİ Akıllı Bıçak Yükleme – değiştirme sürelerini azaltmak ve saniyeler içinde ve her seferinde doğru bir bıçak takılmasını sağlamak için otomatik bıçak değiştirme sistemi.
    –  YENİ Akıllı Dantel Sıyırma – servo kontrollü gerilime sahip mükemmel bir dantel sıyırma ve toplama sistemi. Dantel boşta bir kauçuk merdane etrafına soyulur ve hemen toplayıcıya aktarılır. Hassas baskı altı malzeme ve karmaşık etiket şekillerini yüksek hızda kesilip, dantel toplanırken bile sorunsuz çalışmasını sağlar. Sergilenen makine, mükemmel bıçak kesim sonuçları veren “Wink” marka ve dijital aralık ayarı olan “SmartGap Touch” kalıp kesim sistemiyle beraber sergilenecek.
YENİ 330FB – yeni GM premium şarap etiketi hattı Sıcak Yaldız / Kabartma / Serigrafi içermektedir. 50 tona kadar baskı uygulayan ve 44m / dakikaya kadar hızda YENİ hızlı ve ağır sıklet sıcak yaldız ünitesi, YENİ ve hızlı serigrafi ünitesi ve sofistike yüksek hassasiyetli hareketli UV serigrafi kurutma sistemi.
YENİ DC330 MINI – kompakt bir yapıda tam bir baskı sonrası sistemi. Ziyaretçiler, inkjet baskı makinesi ile IN-LINE ve yeni GM SmartCrush ile de OFF-LINE çalışma için değerlendirebilirler.
YENİ DC330MINIflex – flekso lak, laminasyon ve kurutma, semi rotatif bıçak kesim, backscore ve dilme istasyonu ile donatılmıştır.
YENİ SR350 – kalite kontrollü yeni GM yüksek hızlı dilimleme – sarma makinesi. En gelişmiş Servo sürücü teknolojisi ve benzersiz otomatik ayarlı bıçak seçeneği sunmaktadır. SR350, gelişmiş Nikka M1 etiket kalite kontrol sistemi seçeneğiyle donatılmıştır. Makine saniyeler içinde hızlanır ve herhangi bir hata tespit edilirse tam olarak 10 cm içinde durur. Çalışma hızı 300mt/dakikaya kadardır.
DC330 – Modüler baskı sonrası hattı, yüksek hızlı InkJet etiket baskı makinesi ile IN-LINE olarak sergilenecek.
GM SmartView – İdeal otomatik Endüstri 4.0 sistemi. Müşterinin sahip olduğu tüm GM etiket çevrim sistemlerinin gerçek zamanlı verilerini sağlar. GM SmartView, MIS ile entegre olup, JDF standardına uyumludur. Çalışmakta olan tüm makineleri hızlı bir şekilde gözlemlenmesini, iş etiketi ve operatör adını, makinenin mevcut durumunu vb. denetlemekte kullanılabilir. Gelişmiş IoT bağlantısı ile birlikte sunulmaktadır.
ETV330– Etiketleri ve ağır malzemeleri kesmeye için IN-LINE veya OFF-LINE kullanım için uygun olan giyotin kesicili tabakalama sistemi. Dahili pozalama kontrol ile birlikte gelir ve kolay kullanım sağlayan dokunmatik ekran üzerinden sisteme kumanda edilir.
PNT160 – İsteğe bağlı uzunluktaki ve boyutlardaki karton göbeklerin yüksek hızlarda hassas beslenmesini ve kesilmesini sağlayan yarı otomatik göbek kesici. 

FLEXOR YENİ ETİKET ÇEVRİM VE BASKI SONRASI ÇÖZÜMLERİNİ SUNAR

Etiket çevrim makine üreticisi FLEXOR (stand D38, salon 7), Labelexpo Avrupa’da yeni  xCUT PRO II semi-rotary dijital baskı sonrası sistemini ilk kez tanıtacak.

Büyüyen dijital baskı pazarı için FLEXOR, sektörde sınıfının en kısa form geçişi olan XCUT PRO makinesini sergiliyor. Ayrıca kaçırılmaması gereken bir dünya prömiyeri olarak XCUT PRO II; yine sektörde sınıfının en kısa form geçişi ile semi-rotary etiket kesim ünitesi, entegre fleksografik UV baskı istasyonu ve laminasyon istasyonu izleyiciler sergileyecek. Bu iki son derece kompakt ve verimlilik uzmanı özellik dijital baskılı etiketler üzerinden fuar sırasında yerinde test edilebilecektir.

Diğer bir yenilik ise yeni FLEXOR “540 sınıfı” sistemidir. Ergonomik (en yüksek kullanım kolaylığı ile esnek) modüler genişletilebilir, çok yönlü ve etkin (yüksek makine hızı ve hızlı iş ve bobin değişimi ile). Yüksek verim ve büyük tiraja ihtiyaç duyulduğunda mükemmel çözüm. 540mm form genişliğini ve avantajlarınızı yaşayın.

Diğer önemli noktalar arasında kısa vadede hızlı ve ekonomik rulo değişimleri için yeni ve yeniden tasarlanmış yarı otomatik taret sarıcı ve kolay ve hızlı Kesme bıçağı ayarı için otomatik bıçak ayar sistemi iSLIT bulunmaktadır. Her iki yenilik de isteğe bağlı olarak çoğu FLEXOR makinesine entegre edilebilmektedir. Bu yeniliklere ek olarak, FLEXOR, revize edilmiş “IQ Serisi” ni flekso UV ünitesi, jumbo bobin çözücüyü ve yeni yarı otomatik taret sarıcıyla birlikte sergiliyor.

FLEXOR makinelerinin “Industry 4.0 Ready” olduğunu ve tüm makinelere ek olarak Flexor’un müşterimize bulut tabanlı verimlilik araçlarıyla destek vermek için Plantyst ile ortaklık yaptığını söylemeye gerek yok. Size sürpriz yapalım!

Bizi “Nilpeter Salonu” Salon 7, D38 Standında bulabilirsiniz.

Ziyaretinizi dört gözle bekliyoruz.

.

Read More

FLEXOR YENİ ETİKET ÇEVRİM VE BASKI SONRASI ÇÖZÜMLERİNİ SUNAR

Etiket çevrim makine üreticisi FLEXOR (stand D38, salon 7), Labelexpo Avrupa’da yeni  xCUT PRO II semi-rotary dijital baskı sonrası sistemini ilk kez tanıtacak.

Büyüyen dijital baskı pazarı için FLEXOR, sektörde sınıfının en kısa form geçişi olan XCUT PRO makinesini sergiliyor. Ayrıca kaçırılmaması gereken bir dünya prömiyeri olarak XCUT PRO II; yine sektörde sınıfının en kısa form geçişi ile semi-rotary etiket kesim ünitesi, entegre fleksografik UV baskı istasyonu ve laminasyon istasyonu izleyiciler sergileyecek. Bu iki son derece kompakt ve verimlilik uzmanı özellik dijital baskılı etiketler üzerinden fuar sırasında yerinde test edilebilecektir.

Diğer bir yenilik ise yeni FLEXOR “540 sınıfı” sistemidir. Ergonomik (en yüksek kullanım kolaylığı ile esnek) modüler genişletilebilir, çok yönlü ve etkin (yüksek makine hızı ve hızlı iş ve bobin değişimi ile). Yüksek verim ve büyük tiraja ihtiyaç duyulduğunda mükemmel çözüm. 540mm form genişliğini ve avantajlarınızı yaşayın.

Diğer önemli noktalar arasında kısa vadede hızlı ve ekonomik rulo değişimleri için yeni ve yeniden tasarlanmış yarı otomatik taret sarıcı ve kolay ve hızlı Kesme bıçağı ayarı için otomatik bıçak ayar sistemi iSLIT bulunmaktadır. Her iki yenilik de isteğe bağlı olarak çoğu FLEXOR makinesine entegre edilebilmektedir. Bu yeniliklere ek olarak, FLEXOR, revize edilmiş “IQ Serisi” ni flekso UV ünitesi, jumbo bobin çözücüyü ve yeni yarı otomatik taret sarıcıyla birlikte sergiliyor.

FLEXOR makinelerinin “Industry 4.0 Ready” olduğunu ve tüm makinelere ek olarak Flexor’un müşterimize bulut tabanlı verimlilik araçlarıyla destek vermek için Plantyst ile ortaklık yaptığını söylemeye gerek yok. Size sürpriz yapalım!

Bizi “Nilpeter Salonu” Salon 7, D38 Standında bulabilirsiniz.

Ziyaretinizi dört gözle bekliyoruz.

Read More

CTP üreticisi Amsky, 900 x 1200 mm klişe boyutuna sahip en yeni Flexo CTP modelini tanıtacak

AMSKY’nin etiket ve ambalaj üretimi sektörü flekso uygulaması için en son CTP cihazı TWS standında görücüye çıkacak – Salon 8, C16

 

TWS, etiketler ve ambalaj baskı üretim sistemleri flekso uygulaması için CTP cihaz üreticisi olan AMSKY’nin İtalya’daki distribütörüdür. AMSKY AURA 1524 üstün görüntüleme kalitesiyle 900 x 1200 mm plaka boyutuna dayalı en yeni CTP modelini sergileyecekler. Stantta gösterilecek cihaz yelpazesi daha küçük üniteler AMSKY AURA 800 AL ve AMSKY AURA 600E’den oluşmaktadır.

Standda AMSKY fabrika personeli sizler için hazır bulunacaktır.

Read More

FFEI- PRINTBAR UNCOVERED

Hemel Hempstead, İngiltere’de bulunan FFEI, 70 yıldır Dijital Görüntüleme ve Dijital İnkJet Teknolojisi için gelişmiş çözümler tasarlayıp üretmektedir.

PRINTBAR UNCOVERED, dijital olarak üretilen etiketleri birçok yönden zenginleştirmek için bir çözümdür:

– Basılı etiketin üstüne yüksek opaklıkta dijital beyaz veya koyu siyah baskısı yapar,

– Gofre etkisi üretir,

– Spot lak ve folyo için soğuk yaldız baskısı yapar,

– Değişken veri ekler,

Uygulama örnekleri.

 

UYGULAMA: YÜKSEK OPAK BEYAZ

 

Müşteriler için maliyet kalemleri

 • Serigrafi filmi maliyeti: £ 250 – £ 1000
 • Ayar süreleri
 • Tasarım değişiklikleri arasında zaman kaybı
 • Serigrafi film hasarlarında aşırı zaman kayıpları

Printbar Uncovered çözümü

 • Alt veya Örtücü beyaz mürekkep seçenekleri
 • Daha yüksek verimlilik oranları ve üretim süresi
 • Serigrafi film maliyeti yok

• Üretim hızlarında yüksek opaklık.

 

UYGULAMA: DIJITAL SOĞUK YALDIZ

 

Müşteriler için maliyet kalemleri

 • Kalıp Maliyeti
 • Tasarım değişiklikleri arasında kesinti

Printbar Uncovered çözümü

 • Kalıp yok
 • Daha kısa hazırlık süresi
 • Artan verimlilik

Ara kurutma modülü ve soğuk yaldız bloklama ile tamamen test edilmiş onaylı ürün yelpazesi

 

GOFRE ETKİSİ & KABARTMA LAK

 

Müşteriler için maliyet kalemleri

 • Pahalı özel baskı malzeme maliyeti
 • Yüksek gofre etkisi yaratma maliyeti

Printbar Uncovered çözümü

 • 50mt/dakikaya varan baskı hızları
 • Daha yüksek verimlilik oranları ve üretimde kalma süresi

• Baskı altı lakı gerektirmez

Read More

DİJİTAL + ETİKET KESİM: LABELEXPO SON SÜRAT

Lazer teknolojisinde dünya lideri SEI Laser, Labelmaster’ın en yeni versiyonunu, Brüksel’deki Labelexpo-19’da, 350 ve 600 mm form genişliğine sahip iki modelde sergiliyor. Tam dijitalleştirme ile siparişten sevkiyata kadar baskı sonrası sistemleri yeni bir hız ve verimlilik seviyesine ulaşmış bulunuyor.

“Rulodan ruloya” ve “rulodan tabakaya” dijital etiket kesme ve baskı sonrası için en gelişmiş ve profesyonel modüler sistem olan Labelmaster, endüstriyel, şarap, yiyecek-içecek, kozmetik, tekstil, esnek ambalaj, promosyon ve daha bir çok sektörde kendinden yapışkanlı etiketlerin üretimi için mükemmel bir çözümdür. SEI LASER’in üretim tesislerindeki mühendislerin çalışmaları sonucu Labelexpo Europe sırasında, ziyaretçiler lazerin esnekliğini ve mükemmel kalitesini, farklı etiket türlerinin lazerle işlenmesini ve farklı malzemeler üzerinde (kağıt, PP ve tekstil gibi) özel süslemeleri görme olanağına sahip olacaklar.

“Labelexpo 2019 baskısı, dijital operasyon modeli odaklı olarak yapılandırılmıştır, şimdi tüm etiketleme ve ambalajlama segmentlerinde (veya hemen hemen tümünde) vazgeçilmezdir” diyor SEI Laser Genel Müdürü Ettore Colico. «Artık iyi bilinen özel efektler değil artık tam teknolojik seviyesine ulaşan dijital teknolojiye olan güven ve saygı meselesi. Jumbo rulolar, otomatik motorlu bıçaklar ve “geniş form ebadı”, Brüksel’deki SEI Laser standının kilit noktaları olacak.

Daha fazla verimlilik: Labelmaster, özellikle performans arayan etiket üreticilerinin taleplerini karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir: giderek daha rekabetçi olan pazarda, QR kod/barkod okuma sistemi anında kesilecek işi değiştirerek yüksek verimlilik sağlar ve ayar sürelerini tamamen ortadan kaldırır. Son olarak, en yaygın dijital iş akışlarıyla uyumlu kontrol yazılımı, çeşitli iş türlerinde verimliliği en üst seviyeye çıkarır; internet üzerinden etiketleme, sticker, paketleme gibi…

Dakikada 100 metreden fazla hız: SEI Laser, Labelexpo 2019’daki etiketler için “Sınıfının En İyisi” lazer çözümünün iki konfigürasyonunu sergileyecek; 350 ve 600 mm form eni konfigürasyonlarında Labelmaster. Labelmaster, şimdi üçüncü jenerasyon olarak üretildi, 100 m / dak’ın üzerinde bir hıza ulaşan ve geleneksel etiket kesim ve baskı sonrası sistemlerinin verimliliğinin de üzerine çıkan 4 lazer kafası ile donatılacak. Kesim malzemesinin boylamasına sapmasının kontrol ünitesiyle sinerji içinde çalışan, mükemmel sabitleme ve yüksek kaliteli lazer işlemeyi garanti eden “çekiş kontrol sistemi” ile hız sabit tutulmaktadır.

Labelmaster, üretim sırasında veya daha sonra sahada farklı baskı sonrası seçenekleri ile kişiye özel hale getirilebilen modüler bir sistemdir: etiket kesim, tam kesim, mikro delik açma, kolay açılır, gravür, kodlama ve diğer isteğe bağlı olarak farklı baskı sonrası işlemler olan; semi rotary flekso baskı/lak, semi rotary sıcak yaldız, kalite kontrol, kontrol ve dilimleme sayesinde çok gelişmiş uygulamalara imza atılabilmektedir.

 

Read More