HAITOGLOU SA Grafik Sanatlar firması, 2008’den beri gıda ve içecek, kişisel ve ev hijyeni, kozmetik ve endüstriyel ürünler sektörlerinde kendinden yapışkan etiketler ve esnek ambalaj pazarlarında faaliyet göstermektedir ve komple baskı ve baskı sonrası çözümleri sunmaktadır.

Şirketin daimi amacı, modern ekipman ve uzman personel için sürekli yatırım yaparak tam entegrasyon ve gelişmedir.

Selanik’teki Kalochori’deki 2.500 metrekare alana sahip şirketin binasında üretim sürecinde yer alan tüm bölümleri barındırılmaktadır.

Firma yerleşkesi kurum içi baskı öncesi, baskı ve diğer bölümleri bünyesinde bulundurmakta olup, müşteri ile ilk temastan nihai ürünün tesliminden sonrasına kadar yüksek kalitede hizmet sunmayı mümkün kılan tamamen entegre bir tesistir.

2018 yılında, Haitoglou Graphic Arts SA’nın donanımının modernizasyonunun bir parçası olarak, yeni bir binada yeni bir dijital baskı departmanı kuruldu. Mevcut dijital ekipman yeni binaya devredildi ve bir Durst Tau 330LM UV inkjet yazıcıya yatırım yapıldı.

Şirketin sahibi olan Bayan Denis Haitoglu, bu yeni yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şirketimiz, pazar trendini ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını takip ederek 2014 yılından beri dijital baskıya yatırım yapıyor. Mevcut ekipmanla dijital baskı gereksinimlerinin büyük bir kısmını karşıladık. DURST sisteminin eşsiz baskı sonuçları, portföyümüze eklemek istediğimiz bir şeydi. Bir diğer motivasyon ise makinenin sunduğu ekstra renkler ve serigraf baskı hissi idi. Genişleyen müşteri tabanının yanı sıra şirketimiz, aynı zamanda güçlü bir ihracat yönelimli ve yabancı markalarla yüksek standartlarda işbirliği yapan HAITOGLOU BROS SA’nın ihtiyaçlarına da hizmet etmektedir. LM Ink teknolojisi Haitoglu Graphic Arts’ın büyük şirketlere hizmet etmesine ve büyük uluslararası markalar için onaylanmış bir tedarikçi olarak pazarda yer almasına yardımcı olacak”.

Durst Tau 330, 16,5 cm ila 33 cm arasında bir baskı genişliğine sahip küçük ve orta ölçekli baskılar için tasarlanmış, 330 mm (13 inç) baskı genişliğine sahip dijital UV mürekkep InkJet etiket ve ambalaj baskı sistemidir. Durst’un patentli tek geçişli UV inkjet teknolojisi, yedi renge kadar UV InkJet yazıcı olarak kullanılmaktadır. CMYK renkler, opak beyazın yanı sıra isteğe bağlı Turuncu ve Mor renklerle desteklenmekte ve baskı malzemesine bağlı olarak% 90’ın üzerinde Pantone renk aralığını kapsıyarak, fleksodan daha canlı, parlak renkler üretebilmektedir.

Durst Tau 330, 1260 dpi’ye kadar baskı çözünürlüğü ile High Definition baskı olanağı sunmaktadır. Bu özelliği ile sistem çok detaylı ve net metinler ve yüksek baskı kalitesiyle küçük detaylar elde etmektedir.

Değişken veri baskısı, değişken renklerin, görsel dosyalarının, metinlerin (değişken yazı tipi boyutları, değişken yazı tipleri, hizalamalar), değişken ve renkli barkodların, değişken ve renkli QR kodlarının yazdırılmasını ve veri tabanı olmadan bile seri numaralarının oluşturulmasını içerir. Standart baskı hızı 48 mt/dak olup, yüksek çözünürlükte 40 mt/dakikadır.

Durst Tau sloganı “Dijital Geleceğinizi Yapılandırın” uyarınca, Tau 330 RSC geleneksel bir yazıcı seçeneği ile birlikte tek başına bir yazıcı olarak veya karma bir çözüm olarak çalışmaktadır. Tau 330 Serisi ile Durst, müşteri ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı uyarlanabilen değişken, çok yönlü, ayarlanabilir ve yapılandırılabilir bir makine sistemi sunmaktadır.

Durst’un Tau baskı sistemleri için çeşitli mürekkepler kullanılmaktadır. Seçilen uygulamaya bağlı olarak, düşük migrasyon ve koku azaltma ile birlikte yüksek direnç, yapışma, ışık haslığı ve renk alanı, Durst mürekkeplerinin karşıladığı kilit kriterler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tau düşük migrasyon UV mürekkepleri, birincil gıda ambalajlarına baskı yapılmasını sağlar. Bu, yiyecek, kozmetik ve eczacılık için kendinden yapışkanlı etiketlerin yanı sıra alüminyum kapaklar veya karton amabalajlar gibi özel ambalajları da içermektedir. Kimyasal içeriği, Avrupa Matbaa Mürekkepleri Birliği (EuPIA) ve İsviçre Materyaller ve Makaleler Yönetmeliğinin tüm kurallarına uygundur. Tau düşük geçişli mürekkepler, Nestle Ambalaj Mürekkepleri Şartnamesi tarafından açıkça dışlanan hiçbir madde içermemektedir.

Durst Tau UV mürekkepleri, taşıyıcılı veya taşıyıcısız, kuşe veya kuşe olmayan malzemeler gibi çok çeşitli farklı malzemelerde ve yüzeylerde kullanılabilmektedir. Bunlar;  kağıt, karton, opak/şeffaf filmler, PP, PE, PVC, PET, BOPP ve alüminyum filmlerdir.