Resmi slogan olan “SÜREKLİ ÜRETMENİZİ SAĞLIYORUZ” çerçevesinde, DURST dijital baskı sistemi ailesinin lider RSC platformunu yeni geliştirdiği bir kaç yenilikçi özellikle daha da genişletiyor.

  • Durst “Etiket için İş Akış” & MIS entegrasyonu

 “Web2Production” için geliştirilen “iş akışı” yazılımı ve Durst’un kendi baskı öncesi yazılımı olan “Etiket için İş Akış”nden başlayıp, özel olarak geliştirilmiş MIS entegrasyon yazılımı paketlerine kadar bir yelpazede yazılımlar.

 

  • Tau RSC serisi için yeni Düşük Migrasyonlu UV Mürekkepleri

Ek olarak, RSC platformu için yeni tasarlanan Düşük Migrasyon (Low Migration) UV mürekkebi ile baskı uygulamaları canlı olarak gösterilecektir. Bu yeni mürekkep, gıda ve ilaç ambalajı sektörünü hedeflemektedir.

Yeni mürekkepler, Tau RSC E sisteminde ve 52 mt/dk hız baskıda kullanılabilecek-lerdir. Söz konusu mürekkepler CMYK,O ve W renklerinde mevcut olup, çözüm halen üretilmiş ve kullanımda olan sistemlere adapte edilememektedir.

Bir müşteri bu mürekkep setini seçerse, gaz alma sistemi bir zorunluluk olacaktır. Mürekkepler, endüstri düzenlemelerine (İsviçre Yönetmeliği, Eupia, Nestle kılavuzu vb.) göre test edilmiş ve uygun oldukları ilan edilmiştir.

        

  • Yeni Tau RSCİ Dijital Baskı Sistemi

Fuarda 9 numaralı salondaki Durst standında ziyaretçilerin çok büyük ilgisini çekecek olan bir diğer önemli yenilik te 330, 420 veya 508 mm (13, 16,5 veya 20 inç) baskı genişliği seçenekleri ile yeni ve modüler Tau RSCi modeli olacaktır.

Sistem entegre bir bobin yükleme aparatı ile beraber büyük tip rulo çözücü ve sarıcı ile beraber üretilmektedir. Baskı kalitesi, Tau 330 RSC ve RSC E’de bilinen 1200*1200 dpi çözünürlükte ve yüksek kalitededir. Sistem, Tau RSC UV mürekkeplerini kullanmaktadır.

Ayrıca sistem 100 mt/Dk (328 Feet/Dk) ya kadar çok daha yüksek baskı hızında çalışmaktadır.

 

İlaveten, Labelexpo’daki DURST Standında teslimlerin başladığı Haziran 2018’den beri çok hızlı bir satış grafiği yakalayarak 50’den fazla kuruluma sahip Tau 330 RSC ve RSC-E baskı sistemleri de sergilenecektir.

Bu kendini kanıtlamış olan Tau RSC Baskı Sistemi portföyünün yeni özellikleri arasında,

  • serigrafi” beyazından çok daha iyi opaklık için “Yüksek Opak Beyaz” baskı modu,
  • ve beyaz renk dahil tüm renklerde 80 mt/Dk baskı hızına erişerek “Yüksek Hız Beyaz” baskı modu çalışması