Lazer teknolojisinde dünya lideri SEI Laser, Labelmaster’ın en yeni versiyonunu, Brüksel’deki Labelexpo-19’da, 350 ve 600 mm form genişliğine sahip iki modelde sergiliyor. Tam dijitalleştirme ile siparişten sevkiyata kadar baskı sonrası sistemleri yeni bir hız ve verimlilik seviyesine ulaşmış bulunuyor.

“Rulodan ruloya” ve “rulodan tabakaya” dijital etiket kesme ve baskı sonrası için en gelişmiş ve profesyonel modüler sistem olan Labelmaster, endüstriyel, şarap, yiyecek-içecek, kozmetik, tekstil, esnek ambalaj, promosyon ve daha bir çok sektörde kendinden yapışkanlı etiketlerin üretimi için mükemmel bir çözümdür. SEI LASER’in üretim tesislerindeki mühendislerin çalışmaları sonucu Labelexpo Europe sırasında, ziyaretçiler lazerin esnekliğini ve mükemmel kalitesini, farklı etiket türlerinin lazerle işlenmesini ve farklı malzemeler üzerinde (kağıt, PP ve tekstil gibi) özel süslemeleri görme olanağına sahip olacaklar.

“Labelexpo 2019 baskısı, dijital operasyon modeli odaklı olarak yapılandırılmıştır, şimdi tüm etiketleme ve ambalajlama segmentlerinde (veya hemen hemen tümünde) vazgeçilmezdir” diyor SEI Laser Genel Müdürü Ettore Colico. «Artık iyi bilinen özel efektler değil artık tam teknolojik seviyesine ulaşan dijital teknolojiye olan güven ve saygı meselesi. Jumbo rulolar, otomatik motorlu bıçaklar ve “geniş form ebadı”, Brüksel’deki SEI Laser standının kilit noktaları olacak.

Daha fazla verimlilik: Labelmaster, özellikle performans arayan etiket üreticilerinin taleplerini karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir: giderek daha rekabetçi olan pazarda, QR kod/barkod okuma sistemi anında kesilecek işi değiştirerek yüksek verimlilik sağlar ve ayar sürelerini tamamen ortadan kaldırır. Son olarak, en yaygın dijital iş akışlarıyla uyumlu kontrol yazılımı, çeşitli iş türlerinde verimliliği en üst seviyeye çıkarır; internet üzerinden etiketleme, sticker, paketleme gibi…

Dakikada 100 metreden fazla hız: SEI Laser, Labelexpo 2019’daki etiketler için “Sınıfının En İyisi” lazer çözümünün iki konfigürasyonunu sergileyecek; 350 ve 600 mm form eni konfigürasyonlarında Labelmaster. Labelmaster, şimdi üçüncü jenerasyon olarak üretildi, 100 m / dak’ın üzerinde bir hıza ulaşan ve geleneksel etiket kesim ve baskı sonrası sistemlerinin verimliliğinin de üzerine çıkan 4 lazer kafası ile donatılacak. Kesim malzemesinin boylamasına sapmasının kontrol ünitesiyle sinerji içinde çalışan, mükemmel sabitleme ve yüksek kaliteli lazer işlemeyi garanti eden “çekiş kontrol sistemi” ile hız sabit tutulmaktadır.

Labelmaster, üretim sırasında veya daha sonra sahada farklı baskı sonrası seçenekleri ile kişiye özel hale getirilebilen modüler bir sistemdir: etiket kesim, tam kesim, mikro delik açma, kolay açılır, gravür, kodlama ve diğer isteğe bağlı olarak farklı baskı sonrası işlemler olan; semi rotary flekso baskı/lak, semi rotary sıcak yaldız, kalite kontrol, kontrol ve dilimleme sayesinde çok gelişmiş uygulamalara imza atılabilmektedir.