Üstün Kalite ve Hız için Yüksek Teknolojiye Yatırım

ARTION – SOULAKOS, Yunanistan’da kendisine ait tesislerde dikey entegre bir tesis olarak faaliyet gösteren, sektörde taktir toplayan konumu ile kaliteli ambalaj ve grafik sanatlar firmasıdır.

ARTION – SOULAKOS’un müşteri ile olan ilişkisi insan iletişimine dayandırmakta olup, her bir işe bireysel, sorumlu bir şekilde, özel taleplerin tam olarak anlaşılmasıyla, yaratıcılık ve hayal gücü ile sürekli olarak temel iletişimi esas alarak yaklaşmaktadır. Üçüncü nesilde devam eden bir aile şirketi olan şirket, 60 yıldan fazla bir deneyime sahip olup, ilgili tüm işleri yüksek kalitede, zamanında rekabetçi fiyatla tamamlayarak teslim etmektedir. Uyumlu bir şekilde bir araya getirilen insan gücü ve teknolojik donanım, olağanüstü estetik ve işlevsellik çözümleri sunmaktadır. Şirket bir ERP-MIS ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) sistemine sahiptir ve ISO 9001, ISO 22000 ve ISO 14001 sertifikasına sahiptir.

Yeni teknolojilerin sürekli yaşam ve düşünme biçimini değiştirdiği bir ortamda, ARTION – SOULAKOS sürekli olarak modern teknolojik altyapıya ve deneyimli personele yatırım yapıyor, alanındaki tüm gelişmeleri izliyor, ürünlerinin kalitesini mükemmelleştiriyor, sürekli büyüyen müşterilerine yaratıcı ve etkin bir şekilde tepki veriyor. Yakın zamanda, şirket Durst Tau RSC 330 Tau 330 RSC UV inkjet dijital etiket baskı makinesine yatırım yaparak, paketleme ve kendinden yapışkanlı etiket üretim alanında sunulan hizmetleri genişletti.

  

ARTION – SOULAKOS gıda, ilaç, yan sanayi ilaç/kozmetik ve endüstriyel ürünler için ambalajlar üretmektedir. Yeni yatırım şirketi ile artık en son teknolojiye sahip yüksek kaliteli ve en yüksek kalitede kendinden yapışkanlı etiketler sunma yeteneğine sahip hale gelmektedir. Yatırım kapsamlı bir pazar araştırması ve farklı teknolojilerin (flekso, ofset, serigrafi ve dijital) karşılaştırılmasının ardından karar verildi. Seçim, Durst Tau RSC 330 içindi, çünkü RSC diğer olasılıkların yanı sıra, yukarıdaki tüm teknolojilerin en iyi özelliklerini birleştirmektedir. Tau RSC teknolojisi ile Flekso teknolojisinden hız ve düşük baskı maliyeti, ofset keskinliğinden ve pürüzsüz tonlar, serigrafi baskıda opak renkler ve kabartma baskı yüzeyinden ve son olarak dijital teknolojiden hızlı iş hazırlığı, sıfır malzeme firesi ve değişken veri yazdırma özellikleri birleştirilmektedir.

Şirketin sahibi Bay Christos SOULAKOS, yatırım hakkında şunları ifade etmektedir:

“Müşterilerimiz şimdi iş başına daha küçük miktarlar, kısa teslimat süreleri ve karmaşık çoklu ürün siparişlerinde daha rekabetçi fiyatlar talep etmekte. Pazarın mükemmel kaliteye olan talebi ve kendi yüksek üretim standartlarımız, Durst’un litografik kaliteye kıyasla çok yüksek bir üretim hızı sunan ileri dijital inkjet teknolojisine yatırım yapmamıza neden oldu. Sistemdeki renklerin kombinasyonu, Pantone skalasının neredeyse% 98’ini kaplamamızı sağlıyor.

Tau 330 RSC’ye yapılan yatırım, müşterilerimize kısa teslim süreleriyle yeni kaliteli ürünler sunmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

Labelexpo 2017’de ilk olarak tanıtılan yeni Tau 330 RSC Mürekkep Püskürtmeli UV Etiket ve Ambalaj Baskı çözümü, 350 mm malzeme genişliğine ve 330 mm baskı enine sahiptir. (RSC) adı şu anlama gelir:- R = Çözünürlük: 1200 x 1200 dpi baskı çözünürlüğü- S = Hız: Dakikada 78 metreye kadar üretim hızı, saatlik üretim saatte 1.544 metrekareye kadar çıkıyor, – C = Renkler: Yazıcı 8 renge kadar mürekkep kullanmaktadır: CMYK + Turuncu + Mor + Yeşil ve Opak Beyaz, Pantone ölçeğinin% 98’ine kadar üretebilir. Tek bir işte 20’den fazla Pantone rengini birleştirebilir ve yeni tasarlanmış yüksek yoğunluklu HD mürekkeplerle serigrafi görünümüyle eşsiz baskı kalitesi sunar.

UV Tau Mürekkepleri uzun ömürlüdür ve çizilmelere ve kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır ve bu nedenle özellikle dış mekân uygulamaları ve endüstriyel kodlamada ve güvenlik işaretleri için uygundur. UV Tau mürekkepleri UL sertifikalıdır ve çok sayıda örneğin; kâğıt, karton, beyaz ve şeffaf filmler, PP, PE, PVC, PET, BOPP ve alüminyum folyo gibi farklı baskı malzemesinde ve yüzeylerde, kaplamalı veya kaplamasız baskı malzemelerinde kullanılabilmektedir.

Tau 330 serisi için Durst ayrı bir etiket iş akışı sistemi sunar. Bu kapsamlı çözüm, veri yönetimi ve yazdırma verisi hazırlığından yazıcı ve çıktıya kadar tüm süreçleri kapsayacak özelliktedir.

Yazılıma erişim tarayıcı tabanlıdır ve mobil cihazlardan herhangi bir ek kurulum olmadan da yönetilebilir. Durst Label Workflow sistemi, istenilen herhangi bir zamanda genişletilebilen ve her müşterinin gereksinimlerine uyarlanabilen bir dizi modül sunar. Çeşitli modüller değişken veri baskısı, mürekkep maliyeti hesaplamaları, dijital renk yönetim sistemi, iş yönetimi ve çok daha fazlası için çözümler içerir. İş akış yazılımı ile aynı anda birden fazla yazıcıyı idare etmek mümkündür.

Değişken veri baskısı değişken renklerin, değişken görsellerin, değişken metinlerin (boyut, yazı tipi, hizalama), değişken ve çok renkli barkodların, değişken ve çok renkli QR Kodlarının yazdırılmasını, veri tabanı olmadan seri numaraların oluşturulmasını içerir.

Durst Tau sloganı “Dijital Geleceğinizi Yapılandırın” uyarınca, Tau 330 RSC geleneksel bir yazıcı seçeneği ile birlikte tek başına bir yazıcı olarak veya diğer baskı teknolojileri ve baskı sonrası çözümlerle karma bir sistem olarak çalıştırılabilmektedir.

Yazıcı, çok çeşitli uygulamalar için sınırsız malzeme esnekliği sağlayan bir “karma yazıcı” olarak da yapılandırılabilmektedir. Yapılandırma seçenekleri arasında jumbo rulolar için çözücü ve korona işleme, temizleme sistemi, astar uygulaması ve vernikleme, laminasyon, kesme, yırtma ve geri sarma gibi son işlem seçenekleri gibi donanım ön işlem seçenekleri bulunmaktadır.