Lino S.A., ekipman, uygulamalar, sarf malzemeleri ve hizmetlerden oluşan Dijital ve 3D teknolojilerinde eksiksiz baskı çözümleri geliştirir ve sunar. Etiket, ambalaj ve basılı iletişim, imalat endüstrisi, tıp ve dental pazarlarındaki profesyonellere yöneliktir. Özellikle yenilikçi dijital baskı ve sonlandırma teknolojilerine odaklanır.

Geçtiğimiz günlerde Fespa 2022 fuarı sürecinde, Vanguard Digital Printing Systems firması ile stratejik bir anlaşmaya vardı.

Vanguard, Lawrenceville, Georgia, ABD merkezli, tabela, dekorasyon, iş ekipmanları, sanayi ve ambalaj baskı sistemleri için yüksek kaliteli UV flatbed yazıcıların lider üreticisidir ve oradaki pazarda hakim konumlardan birine sahiptir.

Dört farklı yazıcı kategorisinde  8 SGIA Product of the Year (Yılın Ürünü) ödülü ve bir Pinnacle Product ödülüne sahiptir.

2020 yılından bu yana Durst Grubunun bir parçası.

Durst grubunun bir parçası olarak Avrupa pazarına yönelik Vanguard yazıcılar İtalya’da üretilecek. Durst’un İtalya, Brixen’deki karargâhına bitişik bir binada, 5.000 m2’den fazla bir fabrika alanı inşa edildi. Baskı makinelerinin daha da geliştirilmesi için iki şirket arasında işbirliği yapılması bekleniyor.

 İki şirket arasındaki fiziksel yakınlık, müşterilere Durst Group’un genel portföyündeki mevcut tüm baskı sistemlerinin görüntülenebilmesi ve test edilebilmesi avantajını sunuyor.

Etkileyici baskı kalitesine sahip Vanguard yazıcılar, modüler bir tasarıma sahip ve  cazip bir fiyat / performans oranı sayesinde geniş bir uygulama yelpazesini kapsayabiliyorlar.